Spartak Trnava – Wisla Krakov 3:1

Prvý a druhý polčas priniesli pre divákov dva rozdielne výkony v podaní futbalistov Spartaka Trnava v úvodnom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy. V prvom boli pasívni a málo nebezpeční smerom dopredu, po zmene strán však pridali na obrátkach dokázali tromi gólmi otočiť skóre proti Wisle Krakov. Poľského druholigistu a víťaza miestneho pohára zdolali 3:1, čo je podľa trénera Michala Gašparíka nádejný výsledok do odvety. Tá je na programe 15. augusta o 20.30 h v Krakove. „Všetkým nám odľahlo, výsledok do odvety je nádejný, aj keď to bude ešte ťažké a otvorené. Paradoxy zápasu boli, že nám úplne nesadla základná zostava, netrafil som sa do nej. Šťastnejšiu ruku som mal cez polčas, keď som spravil zmeny. Systémovo nám to nesadlo, cez polčas sme viaceré veci zmenili a vyšlo to. Po našej chybe v rozohrávke a inkasovanom góle sme znervózneli. Celý prvý polčas bol taký nijaký z našej strany, nemali sme následne dobrú prechodovú fázu, slabo sme kombinovali, darilo sa nám to až v druhom polčase, keď sme pridali góly. Futbal je v tom krásny, že aj v tomto zápase ukázal, aká tenká línia je medzi úspechom a neúspechom. Dali sme gól, oni tyčku, mohli sme možno dať už aj rozhodujúci gól, keď Mikovič trafil brvno a lopta sa odrazila do tyče. Sme však šťastní, keď prehrávate v 3. predkole a otočíte zápas, myslím si, že musíte byť spokojní,“ vravel na pozápasovej tlačovej konferencii Gašparík.