Slovensko – Poľsko   4:0

Slovenskí hokejoví reprezentanti uspeli vo svojom štvrtom dueli na MS v hokeji. V stredajšom (15. 5.) zápase ostravskej B-skupiny zdolali nováčika z Poľska 4:0. Prvé dva góly strelili zverenci Craiga Ramsayho v prvej tretine, keď sa presadil Lukáš Cingel a následne aj Tomáš Tatar. Na ďalšie presné zásahy si museli diváci vo vypredanej Ostravar aréne počkať až do záveru posledného dejstva. V 58. minúte sa gólu dočkala prvá formácia, do čierneho mieril Peter Cehlárik. O dvanásť sekúnd neskôr vedenie Slovákov zvýšil druhým gólom v stretnutí Cingel. Brankár Samuel Hlavaj za svoj chrbát nepustil jedinú poľskú strelu a pripísal si čisté konto. Za muža duelu bol na strane Slovenka vyhlásený Tomáš Tatar, na strane Poľska si ocenenie prebral brankár Tomáš Fučík, ktorý podržal Poliakov no v 52. minúte musel pre zranenie striedať.

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek)- Čerešňák, Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Koch, Gajdoš, Golian – Cehlárik, Hrivík, Slafkovský – Tatar, Cingel, Hudáček, Regenda, Pospíšil, Kelemen, Kudrna, Sukeľ, Faško-Rudáš

Poľsko: Fučík (Zabolotný) – Wanacki, Kolusz, Wajda, Kruczek, Górny, Bryk, Dronia, Maciaś – Wronka, Pasiut, Fraszko – Urbanowicz, Dziubinski, Maciaś – Zygmunt, Pas, Walega – Krężołek, Komorski, Michalski

Góly: 3. Cingel (Tatar, Koch) 12. Tatar (Nemec, Hudáček) 58. Cehlárik (Slafkovský) 58. Cingel (Koch, Tatar)