Slovensko – Česko 3:1

utorok si poradili s Čechmi 3:1 a zabezpečili si z prvého miesta C-skupiny postup do osemfinále, v ktorom sa stretnú v stredu o 22.00 h s Belgickom. Dvoma gólmi sa blysol bývalý futbalový reprezentant Erik Jendrišek. Nači odštartovali svoje účinkovanie na šampionáte vysokým triumfom 10:1 nad Chorvátskom a potom zdolali aj Španielsko 6:3 a víťazstvom nad Českom si zabezpečili prvenstvo v skupine. Oba tímy na trávniku už mali istý postup do vyraďovacej fázy pred vzájomným zápasom. Našim stačila na prvenstvo aj remíza, nenechali však nič na náhodu a od úvodu boli aktívni smerom dopredu. Dvojgólové vedenie síce do prestávky neudržali, no v druhom polčase brilantnou defenzívou nedovolili súperovi skórovať a Jendrišek gólom do prázdnej brány v nadstavenom čase spečatil ich triumf. Všetky osemfinálové zápasy sú na programe v stredu. Šampionát v metropole Bosny a Hercegoviny vyvrcholí v sobotu.

góly: 4. Kis, 19. a 50.+1 Jendrišek – 19. Laňka