Slovan postúpil medzi elitu

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do hlavnej fázy Ligy majstrov. Po minulotýždňovej remíze 1:1 s FC Midtjylland zdolali dánskeho súpera v stredajšej domácej odvete play off 3:2 a stali sa štvrtým klubom zo Slovenska v novodobej histórii súťaže s miestenkou v hlavnej fáze. Naposledy v nej v sezóne 2010/2011 účinkoval MŠK Žilina. Predtým sa podarilo preniknúť medzi elitu 1. FC Košice a Artmedii Petržalka. Slovan vstupoval do odvety na vypredanom Tehelnom poli v nádejnej pozícii po remíze 1:1 v Dánsku. V 33. minúte otvoril skóre Marko Tolič, hostia vyrovnali ešte v prvom polčase zásluhou Arala Simsira. Krátko po zmene strán poslal dánskeho šampióna do vedenia Franculino, ale v závere najskôr vyrovnal Tolič a Tigran Barseghjan rozhodol o postupe Slovana.  Súperov v hlavnej fáze LM spoznal Slovan na štvrtkovom žrebe, ktorý sa uskutočnil v Monte Carle. Midtjylland pokračuje v EL, ktorej žreb prebehne v piatok.

Súperi Slovana Bratislava v LM

Futbalisti Slovana Bratislava si v hlavnej fáze Ligy majstrov 2024/2025 zahrajú proti Manchestru City, Bayernu Mníchov, Atletico Madrid, AC Miláno, Dinamo Záhreb, Celtic Glasgow, VfB Stuttgart a FC Girona. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Monte Carle. Prvý zápas odohrajú „belasí“ 17., 18. alebo 19. septembra. Liga majstrov sa v tomto ročníku hrá v novom formáte. Najdôležitejšou zmenou je, že do základnej časti sa dostalo namiesto 32 až 36 tímov. V jednom ročníku sa doteraz hralo 125 zápasov, po novom ich bude 189. Doma sa Slovan stretne s Manchestrom City, AC Miláno, Dinamo Záhreb, VfB Stuttgart a vonku ho čakajú Bayern, Atletico Madrid, Celtic Glasgow a Girona.