Slováci remizovali so Švédskom

Slovenskí futbalisti remizovali vo svojom treťom zápase v C-divízii Ligy národov so Švédskom 2:2. Hostia viedli na Tehelnom poli zásluhou Yasina Ayariho a Kena Semu, no Slováci vyrovnali po dvoch góloch Davida Strelca. Severania boli v prvom polčase lepší, dominovali v strede poľa a boli odmenení dvoma gólmi. Slováci však ešte do prestávky znížili zásluhou Strelca. V druhom vďaka zlepšenému výkonu dokázali vyrovnať, keď sa opäť presadil 23-ročný útočník. Zverenci Francesca Calzonu zostali v tabuľke na 2. mieste, majú rovnako sedem bodov ako prví Švédi, ale horšie skóre. V ďalšom dueli nastúpia v pondelok 14. októbra o 18.00 v Baku proti domácemu Azerbajdžanu.

Slovensko: Rodák – Pekarík (90. Gyömbér), Vavro, Škriniar, Hancko – Duda (75. Bero), Lobotka, Bénes – Suslov (90. Ďuriš) , Strelec (80. Boženík), Haraslín (90. Tupta)
Švédsko: Johansson – Douglas (62. Lindelöf), Hien, Gudmundsson – Eliasson (90.+1 Krafth), Ayari (62. Larsson), Karlström, Salétros, Sema – Gyökeres, Kulusevski

Góly: 45. a 72. Strelec – 25. Ayari, 32. Sema
Rozhodcovia: Mariani – Bindoni, Tegoni (všetci Tal.), ŽK: Vavro, Suslov, Duda, Gyömbér – Douglas, Karlström, 15.381 divákov.