Paulína Bátovská Fialková vybojovala bronz

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková získala v sobotňajších rýchlostných pretekoch na MS v letnom biatlone bronzovú medailu. Na podujatí tak pridala do zbierky druhý cenný kov, keď v piatok 24. augusta triumfovala v estónskom Otepää v superšprinte. Bátovská Fialková urobila na strelnici jedinú chybu, keď minula deviaty terč z desiatich. Zdolali ju iba dve bezchybné pretekárky. Zlato získala Češka Tereza Voborníková, iba o jednu desatinu za ňou zaostala Belgičanka Lotte Lieová, Bátovská Fialková mala v cieli manko 13,5 sekundy. Aj zvyšné tri Slovenky sa zmestili do prvej dvadsiatky. Zuzana Remeňová obsadila 8. priečku s odstupom 41,5 s a jednou chybou, Júlia Machyniaková bola dvadsiata s bezchybnou streľbou a mankom 50,1, Márii Remeňovej patrila 19. priečka s jednou chybou a stratou 1:13,7.