MFK Ružomberok  Hajduk Split  0:0

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali s chorvátskym Hajdukom Split 0:0 v úvodnom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy. Odveta je na programe vo štvrtok 15. augusta v Splite. Ružomberčania si na zvučného súpera verili a od úvodu mu boli vyrovnaným súperom. V 11. minúte sa domáci brankár Frühwald nenechal prekvapiť strelou Sanyanga spoza šestnástky a pohotovo zareagoval rovnako ako po štvrťhodine hry pri pokuse Sahitiho. V 19. minúte mohol Ružomberčanov poslať do vedenia Chrien, ktorý sa na päťke dostal k strele bez prípravy, no loptu pravačkou netrafil ideálne a skončila nad bránkou. Tréner hostí Gattuso poslal v druhom polčase na ihrisko aj skúsených Perišiča s Rakitičom, no ani oni nepomohli hosťom k naplneniu úlohy favorita. Ružomberčania pokračovali v koncentrovanom výkone a v brankár Frühwald podržal svoj tím aj v 80. minúte, keď sa k strele dostal Krovinovič. Domáci mohli ísť do odvety s tesným náskokom, no striedajúci Kelemen hlavičkoval v nadstavenom čase iba do pripraveného brankára Lučiča.