Francúzsko – Slovensko  2:4

Slovenskí reprezentanti zvíťazili v sobotňajšom stretnutí B-skupiny MS v Ostrave nad Francúzskom 4:2. Víťazstvom sa priblížili k postupu do štvrťfinále. Vo svojom piatom zápase na šampionáte si pripísali štvrtý triumf za sebou a v tabuľke im patrí tretie miesto, keď majú na konte jedenásť bodov. Útočník Libor Hudáček zaznamenal dva góly a pridal aj asistenciu. Hokejista NHL Pavol Regenda nasmeroval tím za triumfom v zápase tesne pred koncom prvej časti, keď dosiahol svoj prvý gól na turnaji. V druhej tretine zaznamenal dva góly Libor Hudáček a mužstvo trénera Craiga Ramsayho. Francúzi síce znížili, ale v tretej tretine Mário Grman potvrdil víťazstvo našich farieb. Francúzi už len znížili sedem sekúnd pred koncom zápasu. Naši odohrajú svoj šiesty zápas na šampionáte už o 24 hodín neskôr proti Lotyšsku, Francúzsko bude hrať v pondelok o 16.20 so Švédskom.

Francúzsko: Ylönen (41. Papillon) – Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Dair, Bellemare, T. Bozon – Bertrand, Claireaux, Perret – Bruche, Boudon, Rech – Treille, Addamo, K. Bozon – Simonsen

Slovensko: Hlavaj – Čerešňák, Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Hrivík, Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna

Góly: 36. Treille (T. Bozon, Auvitu), 60. Chakiachvili (Rech) – 20. Regenda (Grman, Cingel), 23. Hudáček (Nemec, Slafkovský), 30. Hudáček, 49. Grman (Tatar. Hudáček). Rozhodcovia: Ansons (Lot.), Fraňo (ČR) – Hofer (Nem.), Lundgren (Švéd.), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 9109 divákov.